• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Dlaczego chorujemy?

Dlaczego tak naprawdę chorujemy?
Sporo zależy od genotypu człowieka – a wiadomo, że trudno dbać o swoje zdrowie, jeśli najzwyczajniej w świecie we własnym DNA mamy niejako zapisane kłopoty z sercem bądź ponadstandardowe ryzyko nowotworów. Jednak oczywiście niesłychanie wiele zależy od naszego życiowego stylu. A więc często ludzie chorują, bo po prostu nieodpowiednio żyją. Doskonale to widać, gdy spojrzymy na USA. W owym jakże bardzo dużym kraju są stany, gdzie mieszka ponadprzeciętna ilość „grubasów”, ale znajdą się również takie miejsca, gdzie kult pięknego wyglądu jest bardzo silny, toteż zamieszkuje je dużo mniejsza ilość osób narzekających na nadwagę.
– Zdrowa dieta! Naturalnie w żadnym wypadku nie należy popadać w paranoję, odmawiać sobie wszystkich żywieniowych przyjemności, ale ogólnie nie powinniśmy za bardzo przesadzać z kaloriami. Należy zachować zdrowy umiar w jedzeniu.
– Więcej aktywności fizycznej! Zatem więcej się ruszajmy, ograniczmy jazdę samochodem, uprawiajmy sporty. Może basen, koszykówka czy jogging? Dobra informacja dla chcących nieco więcej jeść: gdy człowiek codziennie uprawia sport, może więcej jeść – bez ryzyka utycia.

1. Kliknij dla szczegółów

2. Zobacz stronę

3. Zajrzyj tutaj

4. Otwórz link

5. Zajrzyj tutaj

Categories: Medycyna

Comments are closed.